keihin 40 mm vai 42 milliä cv
-
Vieras
keihin 40 mm vai 42 milliä cv
elikkäs onko tollasia vaihtoehtoja, jos niin milloin ollut käytössä, onko 883 ja 1200 soppatykissä eroja
Kyllähän ihan orgis CV:n läpivirtaus pitäis riittää pelkillä suuttimien vaihdoilla. Itelläni on vankka käsitys että suurempaa kaasaria ei tartte vasta kun jossain mörkömoottoreissa, esim. 96 cid ->.
Meitin perheessä on hitusen enemmän rimmattu 1200 Sportster vakio CV:llä ja laulaa niin että...
Meitin perheessä on hitusen enemmän rimmattu 1200 Sportster vakio CV:llä ja laulaa niin että...
Sex, choppers and rock´n roll!!!
Muistissa taitaa olla tosiaan jotain katvealueita. Sporteissa oli ennen Keihin CV -kautta 34 mm kaasuttimet. Big Twineissä oli vastaavana aikana 38 mm vastineet. CV-kausi toi nuo 40 mm-kaasarit. 42 mm-kaasari kuulostaa oudolta, paitsi Mikunin tapauksessa. 1200:n kaasari eroaa 883:n soppatykistä isompien suuttimiensa puolesta. Lisäksi siinä on suurempi neula (B. Buzzellin mukaan).
Re: keihin 40 mm vai 42 milliä cv
Kiljuvalta kotkalta löytyy 42mm (mikuni) ja 44mm (keinänen) että tälläiAnonymous kirjoitti:elikkäs onko tollasia vaihtoehtoja, jos niin milloin ollut käytössä, onko 883 ja 1200 soppatykissä eroja