Mikä lie koppamopo, täydet katteet oli, olisko ollu joku ultra...mutta komeasti keuli taannoin Kapelskärin satamassa!!!Bootsi kirjoitti:
No johan on vehkeet säädetty tiukaksi, jos on liikkeelle lähtö vaikeaa ilman keulimista.![]()
![]()
Helsinki Bike Show 14.06.2008
Re: !
Joo, ei siinä mitään. Tarkoitin vain, että samat säännöt ja sääntöjen pilkunnusaisut kaikille ja erityisesti kaikille merkeille. Mun mielestä kilven taivuttelulla ei ole useimmissa tapauksissa mitään tekemistä rakennustyylin kanssa. Toi kilven koko on sitten toisen keskustelun paikka.Evo Chopper kirjoitti:Mitäs pahaa ne streetfighter-/bomber-rakentelijat ovat tehneet?
Paitsi helvatun hienoja ja viimeisteltyjä pyöriä![]()
On se nyt kumma jos on vaikea lukea jotain v***n peltiläpyskää kun Ruotsissakin on minimaalisen pienet kilvet täysin laillisia.
Ja EU-maa (kuten Suomenkin PITÄISI olla).
Mutta vielä mielipide: Jos Helsingin poliisi haluaisi oikeasti tehdä työtä, joka tähtää liikenneturvallisuuteen, niin tuollakin olisi pitänyt AUTOJA syynättävänä eikä pyöriä ja erityisesti autokuskien kyky vastata liikenneympäristön haasteisiin.
T: nimim. eilen ajelin tunnin sellaisen auton perässä, joka kuskasi polkupyörää sellaisessa häkkyrässä peräkoukun päällä ja mä en oikeasti nähnyt sen tunnin aikana yhtään ainutta kirjainta tai numeroa sen auton kilvestä. Että se niistä kilpikulmista sun muista.
Ps. ja en ole poliisi - toteamus oli vain, että jos joutuisin smurffipuvun vetämään ylleni, niin...
Tuli valittua sanat huonosti...no siis jos liikenneturvallisuuden nimissä järjestetään tienpäällä "vuosikatsastuksia" ja samaan aikaan annetaan teillä,kaduilla ja kodeissa hillua jos jonkinlaista pipipäätä jotka ei todellakaan ole pelkästään itselleen vaaraksi vaan vaarassa on myös ulkopuoliset. Tällä perusteella siis rakentelijoiden ei pitäisi kuulua "lainsuojattomien" joukkoon, koska eivät vaaranna muita ja harvemmin edes itseään.hemuli kirjoitti:Perustelenicnac kirjoitti:...Eikö pyörän rakentelijat oo enempi vaaraksi itselleen kuin muille...?
Sportster alla jälleen.
Kuvia helsinki bike showsta:
http://www.kuvaboxi.fi/julkinen/29bsm+s ... -show.html
Kuvat on ottanut 9-v tytär.
http://www.kuvaboxi.fi/julkinen/29bsm+s ... -show.html
Kuvat on ottanut 9-v tytär.