h-d v-rod 2004

Keskustelualue H-D harrastajille

Valvojat: Pertti, pressa

Vastaa Viestiin
Avatar
topi ryynänen
Viestit: 73
Liittynyt: 18:12 11.09.2009.
Paikkakunta: ylöjärvi
Viesti:

h-d v-rod 2004

Viesti Kirjoittaja topi ryynänen »

olen hankkimassa seuraavaksi pyöräksi v-rodia. mitä pitäisi pyörästä tietää ennenkuin tekee osto päätöksen. esimerkiksi 2004 vuosimallista mitä lasten tauteja löytyy,ps:olen katsellut jo muutamia ja ihmetyttää että molemmista ei löydy mitään huolto manuaalia ja mitään muutakaan papereita ja molemmat oli niin sanottuja suomipyöriä.
mukle
Viestit: 216
Liittynyt: 19:57 23.08.2010.
Viesti:

Re: h-d v-rod 2004

Viesti Kirjoittaja mukle »

Ainakin etupytyn huohotinletku on pyhällä hengellä kiinni ilmanputsarikotelossa ja tuppaa vuotamaan. Öljy valuu alas sylintereiden väliin ja aiheuttaa välillä pään raapimista siitä mistä se oikein tulee. Toki vuodon saa kyllä tukittuakin vaikka onkin vähän ahdas paikka laittaa letkuklemmari. En tiedä olisiko uudemmissa malleissa tämä jo lähtökohtaisesti korjattukin.
VRSCB -04 "Vesipää"
VRSCR -06 "Torspo"
"Ei parta pahoille kasva, turpajouhet joutaville." -Kalevala
Avatar
Vallu
Viestit: 4715
Liittynyt: 13:20 17.04.2002.
Paikkakunta: Karjalohja
Viesti:

Re: h-d v-rod 2004

Viesti Kirjoittaja Vallu »

Oletkos kysäissyt missä kirjat ovat? Jos pyöriä on huollettu valtuutetulla diilerillä, niin heillä ainakin on huoltohistoria koneellaan.
Tuo huohotinputken vuoto ei ole vika vaan ominaisuus. :mrgreen: Omassani sain sen tukittua tiivistemassalla.
Mistään sen kummemmista lasten taudeista ei tietoa ole kantautunut.
Hieno motskari!
Kuva LIFEMEMBER
Avatar
Karzza
Viestit: 347
Liittynyt: 12:13 17.06.2007.
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: h-d v-rod 2004

Viesti Kirjoittaja Karzza »

2003 malleissa oli jotain ongelmia hopean värisen rungon maalipinnan kanssa, mutta se parannettiin 2004:een.

Tankkivarusteen laippaan (painevuoto tankin sisälle aiheuttaa käyntihäiriön) ja emäputken ylälaakererin lisäsuojaukseen on ollut kampanjat alkupään tuotannolle. Omaani ei ole tehty kumpaakaan.

Kaikki V-Rodista löytyy täältä
http://www.1130cc.com/forums/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
VRSCA -04, 300rwhp
Avatar
topi ryynänen
Viestit: 73
Liittynyt: 18:12 11.09.2009.
Paikkakunta: ylöjärvi
Viesti:

Re: h-d v-rod 2004

Viesti Kirjoittaja topi ryynänen »

kiitos vastauksista.
Vastaa Viestiin