Sivu 1/1
jarruletkuja Tre-Alavus
Lähetetty: 15:02 03.02.2006.
Kirjoittaja j
Moe!
Mistä putiikista Tampereen / Alavuuden liepeiltä menen kyselemään, josko tekisivät jarruletkuja?

jussi
Lähetetty: 18:51 03.02.2006.
Kirjoittaja veekoo
hi-flex tampereela on tehnyt
Letkuttimia..
Lähetetty: 19:19 03.02.2006.
Kirjoittaja Kölvi
Moe!
Koska en kysymyksen asettelusta tiedä millaisia letkuja olet vailla, niin heitän oman jutskanikin peliin.
Toissapäivänä juuri oli juttua kaverin kanssa Tampereen huoltotiimillä että saavat kevään mittaan Brakingin letkuheleitä.
Letku on muovipinnoitettu(kirkas) teräspunosletku, mittoja 5cm välein muistaakseni, heleitä ja nippeleitä joka lähtöön. Itselleni tein ko. kamoista viime kesänä etu ja takaletkut Softailiin, eikä ollut hinnan kiroissa ja todella laadukkaan oloisia ja kliinejä osia.
Kannattaa kysäistä puljusta tarkempi saapumisajankohta.
Lähetetty: 19:46 03.02.2006.
Kirjoittaja Vieras
virhydro virroilla! sie onnistuu aika monen näköset letkut.
Re: jarruletkuja Tre-Alavus
Lähetetty: 20:20 03.02.2006.
Kirjoittaja Karppa
j kirjoitti:Moe!
Mistä putiikista Tampereen / Alavuuden liepeiltä menen kyselemään, josko tekisivät jarruletkuja?

jussi
Se on muuten "Alavuden liepeiltä". Eli paikkakunta on Alavus, ei Alava. Tiärän ku oon siältä kotoosi.
Lähetetty: 20:37 03.02.2006.
Kirjoittaja Springveli
Ja eikös se ole kahrella p:llä lieppeiltä?
Ja Alava on Alavuden ampujat.

Tuurista vois kysellä Latvalasta, tekevät ainakin ralliautoihin putkia.
Lähetetty: 20:52 03.02.2006.
Kirjoittaja Karppa
Springveli kirjoitti:Ja eikös se ole kahrella p:llä lieppeiltä?
Ja Alava on Alavuden ampujat.

Tuurista vois kysellä Latvalasta, tekevät ainakin ralliautoihin putkia.
Ei ainakaam meiräm murtehes. Tiärä sitte mihinä tuallaasta kiältä puhuttaas... Sitäpaitti, son turha yrittää meiräm murretta jonsei osaa sanua eres että kaharella.
Jos jätetähän kirjakiäli, silloon se on Alavuren liäpehiltä.
Lähetetty: 21:05 03.02.2006.
Kirjoittaja velsuk
Tästähän tuli oikeen kotiseututopikki. Mää jo oon ihimetellykki notta mihinä ne kaikki Harrikkaäijät Alavurelta on. Ne on täälä ja väittelöö pehemoosia.
Lähetetty: 09:00 06.02.2006.
Kirjoittaja j
Haa!
Kiitos vastauksista!
Erikoista että tämmönen keskisuomalaismölli sai aikaan eteläpohjalaasenoikeinkirjoitusparrikaadinpuolustajat herreille!
Virhydron mopojarruletkuvermeet on lopussa ja ite passittivat mun muualle, vaikka putiikista muuten saakin erinomaista serviisiä!

jussi