Sivu 1/1

Ei toimi=>vika löyty

Lähetetty: 12:41 17.06.2004.
Kirjoittaja bigtwin
Auttakaa miestä mäessä.Koetin selailla foorumia jos löytäis jotain ideaa,mut ei.Elikkäst mulla on "paha"ongelma.Kyse olis shovelista mikä ei suostu toimimaan.Tyhjäkäynnillä toimii hyvin,mutta kun lähtee liikenteeseen alkaa sen päivänen pauke ja nykiminen.Oon tiivistänyt uudestaan kurkun kumit(uudet),putsannut kaasarin,tarkistanut sytkän,säätänyt seosruuvia joka suuntaan ja tsekannut ettei virtalukko maadota mistään.Alkaa ideat hupenemaan. :?
Ai nii,unohtu laittaa aikast tärkeitä tietoja pyörästä.Kaasari on läppäkehini,putket on suorat huiluilla ja sytkä on harrikan oma kärjetön.Pyörän vm-80.Sori.
Nonni,puolastahan se vika löyty.Vanhassa puolassa hemmetin pieniä halkeamia kun tarkemmin tutki.Kiitoksia taas teille.Elämä hymyilee jälleen. :D

Lähetetty: 12:56 17.06.2004.
Kirjoittaja lapioukko
Oireet voivat viitata moneenkin paikkaan, mutta itselläni oli samat oireet ja syynä oli kipinän heikkous. Toisin sanoen tyhjäkäynnillä kävi hyvin, mutta kun nosti kierroksia ja paine sylinterissä kasvoi niin kynttilä ei enää kunnolla syttynytkään. Uusin puolan ja johdot, ja taas mentiin...

Lähetetty: 12:59 17.06.2004.
Kirjoittaja Vieras
mulla oli sama ongelma kärjellisessä vehkeessä ja vika löyty ennakon säätäjästä. Säätäjän jouset oli entiset ja painot raapi kärkilevyn taustaa. Uudet painot ja jouset sekä ohkaset prikat levyn alle ja vehe rupes toimimaan.

Lähetetty: 13:31 17.06.2004.
Kirjoittaja Lapiolalli
Antaako tankinkorkit ilmaa läpi ? Hellitä vähän bensahanan puoleisen tankin korkkia ja kokeile ajaa.

Lähetetty: 14:29 17.06.2004.
Kirjoittaja Masa
Onko pyörässäsi polttoaineensuodatin? Se voi olla hieman tukossa. Toinen vaihtoehto on, että mikäli sulla on letkussa vielä lisäsuodatin, ja jos se on esim. paperisellainen, se ei anna riittävästi kakkua läpi kaasarille silloin kun annat hanaa. Vika ilmenee nykimisenä, paukkeena ja lopulta koneen sammumisena. Kone jaksaa käydä vain tyhjäkäyntiä.

Lähetetty: 17:22 17.06.2004.
Kirjoittaja Vieras
Tere

Vaihda samalla vaikkapa tulpat. mulla oli vastaava vika Evo BT:ssä. S&S:n kaasarin ryyppy se vain niitä rikkoi. Nyt en käytä ryyppyä kuin itseeni.


Kädet kyynärpäitä myöten pa...sa

Lähetetty: 18:55 17.06.2004.
Kirjoittaja skägge
mitens akku? ootko vaihtanu ja jos oot muistitko hapottaa :?: