Sivu 1/1

FLHRI Road King käy rikkaalla

Lähetetty: 15:13 18.03.2012.
Kirjoittaja V-roti
Aattelinpa täältä kysyä viisaammilta. Pistelin tuossa käyntiin 2001 ruisku kingin ja annoin hörpötellä reilut 20 min ja käy vaan rikkaalla ja pari kertaa kaasua antamalla paukuttaa putkessa ja pientä lieskan olosta sylkee. Lähtee nöyrästi käyntiin mut rikasta on seos. Mitään vikaa ei anna merkivalolla.
Yritin koodeja saada ulos eli trippipainike pohjaan ja virtapäälle. Tulee painelemalla do1clr ja siitä aina do9clr asti. En osaa sanoa mitä tahtoo tarkoittaa?!
Peli on itelleni tuore ja aattelin josnyt ensiksi ryntäis kauppaan ja ostais uuden putsarin ja tulpat. Putsari näytti aika tukkoselta.
Kertokaa ja ehdotelkaa viisaammat selviikö kotikonsteilla kun ei vielä hangen läpi pääse koodeja lukeen. Vai olisiko jollain teistä ketkä omaatte koodikoneen niin poiketa Vantaalla??
Kiitos

Re: FLHRI Road King käy rikkaalla

Lähetetty: 17:05 18.03.2012.
Kirjoittaja Pertti
Koodeissa clr tarkoittaa clear, siis ei vikaa.
Näin hankikelillä saattaa lämpötilatunnistin pyytää rikkaampaa seosta ihan normaalisti. Ennen kuin purat koko masiinan, kannattaa odottaa lämpimämpiä kelejä, että pääsee ajamalla kokeilemaan miten toimii.

Re: FLHRI Road King käy rikkaalla

Lähetetty: 18:08 18.03.2012.
Kirjoittaja V-roti
Kiitoksia. Työnnetään pää hankeen ja odotellaan lumien lähtöä . Palaillaan jos ei tolkkua tule lämpimimpien kelien myötä.